CYFROPOL

język polski przed maturą

KSIĄŻKI OTWIERAJĄ W MAGICZNY SPOSÓB PRZESZŁOŚĆ I PRZYSZŁOŚĆ, SĄ PO STRONIE ŻYCIA, NAWET JEŚLI OPISUJĄ ŚMIERĆ. OTWIERAJĄ OCZY KU PRAWDZIE, CHOCIAŻ BARDZO INTENSYWNIE PRZYGLĄDAJĄ SIĘ KŁAMSTWU.  A SŁOWA - TO WODA ŻYCIA, W KTÓREJ JESTEŚMY ZANURZENI I Z KTÓREJ PIJEMY - CIĄGLE NIENASYCENI.

                                                                                                                                                                                

Co czytać?

LITERATURA POLSKA

I OBCA

Przed maturą!

JĘZYK POLSKI

Nasz język

NAUKA O JĘZYKU

Pomysły na lekcje ...

JĘZYK POLSKI

Jack Welch - strona wyjściowa

Jack Welch, Suzy Welch, Winning znaczy zwyciężać

     O zarządzaniu wielką i małą firmą

    

     Jack Welch napisał książkę będącą kwintesencją jego doświadczeń zawodowych, ale jednocześnie jest to książka o wartościach, w oparciu o które buduje się fundamenty firmy. Bez nich nie odniesiemy sukcesu.

 

O zasadach kierowania firmą

 

     Te zasady wydają się tak proste i oczywiste, że w zasadzie nie powinno się im poświęcać zbyt dużo uwagi, gdyż w sposób naturalny powinny one funkcjonować w każdym przedsięwzięciu. A jednak trzeba o nich nieustannie mówić i je przypominać.

 

OTWARTOŚĆ - z jednej strony postawa otwartości jest trudna, gdyż mówienie wprost o kłopotliwych problemach może burzyć relacje międzyludzkie. Ale otwartość daje niesamowicie wiele korzyści zwłaszcza wtedy, gdy nadchodzą trudne czasy. Pozwala przygotować podwładnych do trudnych decyzji, jest postawą opartą na uczciwości i w efekcie przynosi wiele pożytku.