CYFROPOL

język polski przed maturą

KSIĄŻKI OTWIERAJĄ W MAGICZNY SPOSÓB PRZESZŁOŚĆ I PRZYSZŁOŚĆ, SĄ PO STRONIE ŻYCIA, NAWET JEŚLI OPISUJĄ ŚMIERĆ. OTWIERAJĄ OCZY KU PRAWDZIE, CHOCIAŻ BARDZO INTENSYWNIE PRZYGLĄDAJĄ SIĘ KŁAMSTWU.  A SŁOWA - TO WODA ŻYCIA, W KTÓREJ JESTEŚMY ZANURZENI I Z KTÓREJ PIJEMY - CIĄGLE NIENASYCENI.

                                                                                                                                                                                

Co czytać?

LITERATURA POLSKA

I OBCA

Przed maturą!

JĘZYK POLSKI

Nasz język

NAUKA O JĘZYKU

Pomysły na lekcje ...

JĘZYK POLSKI

Twój e-mail
Treść wiadomości
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

ELASTYCZNY KANON LEKTUR SZKOLNYCH

 

 

     Kanon lektur szkolnych można śmiało potraktować jak genotyp świadomości narodu. Innymi słowy - to, co czytamy, stanowi świadectwo o nas, naszej kulturze, tradycji, wrażliwości etycznej i estetycznej.

 

     No tak. To w takim razie kim jesteśmy widziani przez pryzmat powieści, opowiadań, dramatów i wierszy, które czytamy, analizujemy w szkole, interpretujemy, z rzadka cytujemy.

 

        Jakie są Twoje propozycje tekstów, nad którymi warto się pochylić w szkole?

 

    

 BLOG - KANON LEKTUR SZKOLNYCH

12 lipca 2019
TYTUŁEM WSTĘPU      Czasami zapominamy, że język jest tworem żywym, a więc zmienia się, czyli przechodzi fazę narodzin, dojrzewania, pełnej dojrzałości, potem zaczyna obumierać, by stanąć na granicy życia i śmierci.
11 lipca 2019
     Anthony Robbins przekonuje, że każdy może osiągnąć cel, nawet oceniany początkowo jako nieosiągalny. Założenie wyjściowe jest oczywiście takie, że trzeba chcieć. Ba, bardzo chcieć. A nawet jeszcze bardziej.      Możemy sobie