CYFROPOL

język polski przed maturą

KSIĄŻKI OTWIERAJĄ W MAGICZNY SPOSÓB PRZESZŁOŚĆ I PRZYSZŁOŚĆ, SĄ PO STRONIE ŻYCIA, NAWET JEŚLI OPISUJĄ ŚMIERĆ. OTWIERAJĄ OCZY KU PRAWDZIE, CHOCIAŻ BARDZO INTENSYWNIE PRZYGLĄDAJĄ SIĘ KŁAMSTWU.  A SŁOWA - TO WODA ŻYCIA, W KTÓREJ JESTEŚMY ZANURZENI I Z KTÓREJ PIJEMY - CIĄGLE NIENASYCENI.

                                                                            

Przed maturą!

JĘZYK POLSKI

Pomysły na lekcje ...

JĘZYK POLSKI

Testy, sprawdziany, ...

JĘZYK POLSKI

Stwórz swoją www

Twój e-mail
Treść wiadomości
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

ELASTYCZNY KANON LEKTUR SZKOLNYCH

 

 

     Kanon lektur szkolnych można śmiało potraktować jak genotyp świadomości narodu. Innymi słowy - to, co czytamy, stanowi świadectwo o nas, naszej kulturze, tradycji, wrażliwości etycznej i estetycznej.

 

     No tak. To w takim razie kim jesteśmy widziani przez pryzmat powieści, opowiadań, dramatów i wierszy, które czytamy, analizujemy w szkole, interpretujemy, z rzadka cytujemy.

 

        Jakie są Twoje propozycje tekstów, nad którymi warto się pochylić w szkole?

 

    

 BLOG - KANON LEKTUR SZKOLNYCH

05 sierpnia 2019
     Trzeci tom z komisarzem Forstem zatytułowany "Trawers" przygważdża czytelnika do fotela jeszcze bardziej niż poprzednie. Remigiusz Mróz wie, jak budować napięcie i w jaki sposób dozować wiedzę o postaciach, by
05 sierpnia 2019
     Remigiusz Mróz stosuje dwie strategie w swoich powieściach: powtarza i zaskakuje. Powtarzalność dotyczy rysów osobowości, charakteru i temperamentu bohaterów, zaś zaskoczenie wynika ze świetnych pomysłów dotyczących kierunku rozwoju akcji.